Прогноз на бій Альджамейн Стерлінг проти Петра Яна

У березні минулого року в октагон з першим чемпіоном Росії цієї категорії Петром Яном був виведений один з найперспективніших спортсменів легкої ваги UFC з США Алджамейн Стерлінг. Бій Funk Mastera мав стати ідеальною зброєю проти єкатеринбурзького універсала, але той поєдинок виявився одностороннім, і супернику нічого не залишалося, як змиритися з гіркою поразкою.

Тільки тепер помилка Яна спричинила таку хвилю подій, що їхнє неконфронтаційне протистояння переросло в найочікуванішу помсту 2022 року. На UFC 273, як співголовній події вечора, вони нарешті стануть вирішити долю титулу, який через незаконний удар коліном випадково опинився у негідного кандидата. Хто очолить дивізіон до 61 кг 10 квітня? Детальний аналіз і чітка аналітика допоможуть нам зрозуміти цю проблему, тож почнемо.

Альджамейн Стерлінг проти Петра Яна

Алджамейн Стерлінг

Чемпіон не по праву, а випадково, має великий досвід виступів на борцівських матах. Він був двічі All American в NCAA Division III, і завдяки своїм навичкам землі він успішно дебютував у змішаних єдиноборствах. У нього пояси організацій ROC, CFFC з трьома захистами, а також головний трофей UFC, однак не можна сказати, що Альджамейн його «виграв», тому що Петр Ян віддав його, а не програв у жорсткій боротьбі.

За час свого перебування у вищій лізі Стерлінг обійшов ряд ветеранів, включаючи екс-чемпіона Ренана Барао, Джиммі Ріверу, Коді Стаманна та інших хлопців. Хоча в 2016-2017 роках "Funk Master" зумів набрати поразок, спочатку програвши окремими рішеннями коханому Міші Тейт - Браяну Кереві, бразильцю Рафаелю Ассунсао, а потім швидкоплинним нокаутом Марлону Мораесу.

Сильні сторони

До техніки боротьби Альйо питань не викликає, він технічний, впевнено тримає позиції, навіть якщо не дуже добре переносить опозицію на партер. Але його джиу-джитсу виглядає набагато страхітливіше, адже чемпіон тут же йде на удушення, робить це силою, міцно чіпляючись за жертву.

У роботі першого номера Стерлінг, як і будь-який базовий борець, представляє особливу небезпеку. Він мало пропускає, швидко скорочує дистанцію і комфортно почувається в ближньому бою. До речі, чемпіона не можна назвати нападником, проте загальний обсяг виконаної ним роботи змушує суперників переважно оборонятися, не розвиваючи власних наступальних дій.

Слабкі сторони

«Фанк Майстер» неодноразово проходив повну 3-раундову дистанцію, тому до бої такої тривалості у нього немає питань. Але в більш затяжних боях, особливо якщо йому не вдається досягти успіху і виступити першим номером, Альджамейн виглядає бляклою. Тут його не рятує ні фізика, ні техніка, оскільки спортсмен звик перемагати швидко, або робити це панівно без активного опору.

Було б дивно вимагати від борця хорошого рівня боксу, але не будемо обманювати себе – на цьому рівні треба бути багатоборцем. Американець наносить багато ударів, але лише половина з них досягає цілі, а щільність ударів залишає бажати кращого, адже він не міг відправити жодного суперника в мертвий нокаут.

Після першого бою з Яном пройшло більше року, і за цей період Стерлінг пережив операцію, довго відновлювався, почав тренувальний табір і знімався з нього, пережив знущання в соцмережах. Він програв росіянину, тому чітко розуміє, що майбутній поєдинок буде дуже важким, і він буде грати там роль жертви.

Поточна форма і готовність бійця

Альджамейн 32 роки, його актив складається з 5 перемог і суперника, виграного дискваліфікацією в титульному бою. Швидка перемога над Корі Сандхагеном, впевнені тріумфи в боях з Педро Муньосом і Джиммі Ріверою свідчать про те, що Стерлінг не дарма займає його місце, але тривалий відпочинок і відверто слабка гра проти Петра Яна викликає цілий шлейф питань. Наскільки добре проявить себе іржавий чемпіон, і чи зміг він насправді подолати невпевненість у перевагі над росіянином, побачимо лише в самому бою.

Альджамейн Стерлінг проти Петра Яна

Петро Ян

Наш спортсмен є тимчасовим чемпіоном UFC у легкій вазі – він здобув цей титул у бою з Корі Сандхагеном. Крім того, на рахунку Петра є пояси володаря Гран-прі АСВ, чемпіона цієї організації, а також звання беззаперечного екс-чемпіона вищої ліги. Ян досяг рівня майстра спорту з боксу та ММА, додавши до цього списку синій пояс з BJJ.

Під час виступів на вітчизняній арені «No Mercy» пройшли через низку протистоянь з гідною опозицією, рівня того ж Магомеда Магомедова. Перебравшись за океан, він не втратив обличчя, перемістивши колишніх топів: Джона Додсона, Джиммі Ріверу і Дугласа Сільву Де Андраде. Зараз представник Єкатеринбурга входить в ТОП-10 рейтингу P4P і готується знову очолити дивізіон UFC до 61 кг.

Сильні сторони

Стратегія Пітера в боях дуже цікава: він виділяє до 10 хвилин на вивчення ситуації, може свідомо поступатися в окремих епізодах, відмовляючись від раундів, і дати супернику простір для маневру. Однак, клацаючи пальцем, все це змінюється непереборним тиском, великою кількістю атак і шаленим темпом, який на тлі минулого затишшя ламає підвалини аналога разом із його душевним станом.

Ян має одні з найкращих показників ефективності та зосередженості в дивізіоні. Що стосується базового боксера, то він чудово працює ногами, робить замахи, чудово відвертає кінцівки суперника в землі, а загалом він багатоборець, у якого практично немає слабких місць.

Підняті вгору руки, ідеальна реакція і робота ніг дозволяють Пітеру виходити зі складних ситуацій без значних пошкоджень. Але головне тут те, що навіть захищаючись, він знаходить момент для удару у відповідь, що є частиною загальної картини його системи захисту.

Цьому хлопцю в голову неможливо залізти. Будь-які слова і дії перед боєм він сприймає з абсолютно байдужим обличчям, однак сам чудово парирує і вкидає живучі фрази, вивчаючи звички і реакції свого побратима. Тому ж Стерлінгу на битві поглядів Ян зазначив, що тремтить — такими «фішками» користуються гопники на вулиці, але вони чудово працюють і змушують виправдовуватися того, хто стоїть навпроти.

Слабкі сторони

У кожного бійця є недоліки, тому що ідеальним бути неможливо. Вони також присутні в Пітері, але поки що лише одиниці змогли їх розкрити. Він бореться з борцями елітного рівня, які не тільки добре захищаються від тейкдаунів, але й самі порівнюють з штовхаючим танком, з якого майже неможливо вибратися. А коли Яна притиснута, зберігаючи високий темп на великій дистанції, він просто не встигає прискоритися і переломити хід бою. Простіше кажучи, спортсмен повинен бути дзеркальним відображенням самого Петра, щоб завдати йому серйозних проблем.

Поточна форма і готовність бійця

Яну 29 років, і якби не дискваліфікація в протистоянні зі Стерлінгом, його переможна серія складалася б із 12 виступів. Вікторія над Сандхагеном, Жозе Альдо, Юраєм Фабером, а власне і над Альджамейн, який об’єднав зустріч в одні ворота, довела, що пік Пітера – недосяжний рівень для нинішньої вершини найлегшої вагової категорії UFC. Росіянин заряджений на перемогу, він вміє боротися з чемпіоном, тому очікуємо від нього бездоганного поєдинку з позитивним підсумковим результатом.

Порівняльний аналіз

Почнемо з того, що чинний чемпіон має певні переваги в розмірах і антропометрії. Він більш мускулистий, має значно більшу вагу, і при такому ж зрості може запропонувати тимчасовому чемпіону довгі важелі за рахунок переваги вильоту в 10 см. Чи зіграє це роль, враховуючи, що Стерлінг борець, а Ян боксер? Виходячи з минулого бою, ні, тому що ні в точності, ні в кількості нанесених ударів американець обганяє росіянина, а контроль дистанції у нього кульгав.

Якщо Пітер весь час рухається вперед, зрізає кути, годує суперника ударами ногами і ударами на середньому і верхньому поверхах, то Альджамейн воліє стояти в широкій стійці, виставляючи ноги для розмахів низькими ударами, і лякаючи своїх колег позначенням б'є, вибухає з тейкдауном або входить в клинчі, звідки перетягування продовжується на полотно. Минулого разу така стратегія у його виконанні не спрацювала, тому розраховувати на те, що ця зустріч пройде за ідентичним сценарієм, не доводиться. Звісно, Стерлінг не зможе загостритися в обмінах, тому що там його шанси, з таким-то відсотком фінішування через удари, низькі, але спробувати висушити бій і сподіватися, що відмінний захист Яна від трансферів дасть осечку, він цілком можливо.

Але як би там не було, важко повірити в домінуючу гру американця, навіть якщо він опиниться на першому місці. Пьотр дуже добре в обороні, і йому потрібно зробити велику помилку, щоб потрапити. А кардіо «Funk Master» з його силовою боротьбою не гарантує успішного перебігу «операції» більше 2-3 раундів. Простіше кажучи, виявлені слабкості Альджамейна в останній зустрічі, враховуючи прості та інші змінні, не дозволяють зробити втішний прогноз на його користь.

Прогноз на бій Альджамейна Стерлінга проти Петра Яна

Невтішні шанси, невдалий перший бій, 13 місяців «відпочинку» та багато інших факторів не грають на руку Алджамейн Стерлінгу. Він справді хороший борець і субмайстер, він вміє налаштовувати розлади в перші хвилини, поки Ян розминається, але шанси настільки низькі, що робити ставку на це було б нерозумно. Якщо ми також не налаштовані оптимістично щодо коефіцієнтів на Петра, у нас є кілька варіантів у вигляді ставок на тривалість матчу. Очевидно, що це не закінчиться швидко, якщо один з учасників не отримає травму в октагоні. Тож, як мінімум, варіанти Total понад 1,5 і 2,5 виглядають більш ніж привабливо. Більш ймовірно, що Ян зможе забезпечити перемогу рішенням суддів або фінішувати в кінці 4-го, на початку 5-го раунду. Завантажте 1xbet на свій телефон і зробіть ставку на фаворита!

Прогноз: Петр Ян переможе/тотал більше 1,5, тотал більше 2,5

Та ж новина

Додати коментар

Залиште коментар для зворотного зв'язку

reload, if the code cannot be seen

Коментарі 0