Прогноз на бій Райана Бейдера проти Чеіка Конго

Несумісність у сутичці, особливо коли вона зупинена через нещасний випадок, як тик в око, змушує бійців витрачати час на помсту, навіть коли здавалося б, що переможець очевидний. У вересні 2019 року Райан Бейдер вперше захистив титул у важкій вазі і майже відразу взяв під контроль бій з Чейком Конго. Однак найменша необережність, виявлена в цій сутичці, змушує його знову увійти в клітку з тим же суперником.

На ювілейному Bellator 280, який пройде в рідному місті Чейка, Парижі, Бадер спробує врятувати свій єдиний пояс від зазіхань ветерана, для якого це, безумовно, остання можливість у кар’єрі піднятися на Олімп. Що буде 7 травня: почуємо ім’я нового чемпіона чи «Дарт» залишиться на троні? Давайте детально розберемо ситуацію, перш ніж робити якісь висновки.

Райан Бейдер проти Чейка Конго

Райан Бейдер

Минуле Райана тісно пов'язане з боротьбою. Він двічі ставав чемпіоном Арізони, входив у ТОП-5 на чемпіонатах США, тривалий час був одним із найкращих борців 1-го дивізіону NCAA. Пізніше, вже розпочавши тренування в ММА, він досяг рівня фіолетового пояса в BJJ, став переможцем реаліті-шоу The Ultimate Fighter, а після кількох успішних років в UFC перейшов в Bellator.

Тут «Дарт» зумів стати чемпіоном напівважкій вазі, а потім, коли титул у важкій вазі став вакантним, здобути його. Найзначнішими перемогами в його кар'єрі стали тріумфи в боях з Федором Ємельяненком, Антоніо Ногейра, Філом Девісом, Квінтоном Джексоном та іншими легендами цього виду спорту. Тепер, після втрати поясу до 93 кг, Бадер зосереджує свою увагу на утриманні «золота» у важкій вазі.

Сильні сторони

Якщо Райан не бездоганний у перекладах, доводячи до фінішу менше половини від загальної кількості спроб, то він майстер утримувати ворога на землі й перемагати його там. «Дарт» фізично сильний, що дозволяє йому зносити опозицію в центрі клітки, і збивати біля сітки, після чого він не поспішає йти на прийоми, а вважає за краще використовувати землю і паунд.

Незважаючи на те, що тренерський штаб чемпіона активно прокачує його бокс, вони відштовхнулися від навичок самого бійця, а не намагалися прищепити йому щось із класики. Завдяки цьому Райан доречно використовує одиночні удари з нестандартних ракурсів і комбінації, в яких ховає ліву, обганяючи ціль навіть з великої відстані.

Бадера не можна назвати кардіотренажером, але завдяки чітко визначеному плану гри і розумінню, в яких позиціях можна зберігати сили, він може займатися 25 хвилин, залишаючись свіжим. Однак це відбувається лише тоді, коли більша частина бою знаходиться під його контролем.

Слабкі сторони

Прословутий «підвальний» стиль Райана, хоча й ефективний, передбачає багато шлюбу. Та й упертість американця, іноді змушує його занадто відкрито йти вперед, даючи можливість супротивникам не тільки ухилятися від атак, але й успішно їх перехоплювати.

З певних причин «Дарт» погано виступає в клінчі. Він вміє притискати суперників до сітки, але не може активно використовувати лікті, атакувати всіма кінцівками і максимально ефективно використовувати цю позицію, і ця позиція зіграє значну роль у майбутньому протистоянні.

Поточна форма і готовність бійця

Раяну 38 років, і після останнього бою проти Валентина Молдавського в січні цього року у нього було 3 місяці, щоб відпочити, відновитися після останнього тренування та почати новий табір. Це означає, що чемпіон буде в хорошій формі, а його стан останніми роками стабільний, він уже не прогресує, але серйозних ознак деградації теж немає. Однак статистика 2-2 в екстремальних виступах і навіть ранні поразки від Нємкова та Андерсона свідчать про те, що йому не під силу змагатися з молодими топами, які їздять у напівважкій вазі. На щастя, цього разу не доведеться йти на такі жертви, тому цілком очікувано, що Дарт буде готовий навіть до затяжного протистояння.

Райана Бейдера проти Чеіка Конго

Чейк Конго

Колишній кікбоксер з Франції, який провів 23 професійні бої на рингу, зазнав лише 2 поразок, випробував себе в багатьох єдиноборствах, починаючи від карате (чорний пояс) і закінчуючи BJJ, але найбільшої популярності досяг у ММА. Там він став чемпіоном KOTR, був найкращим у суперважкій вазі Bellator League Grand Prix, довгий час займав високі позиції в топі UFC, а потім перекочував у Bellator.

У другій за значимістю лізі світу Конго двічі намагався заволодіти поясом, перший раз поступившись Віталію Мінакову, а потім через той самий тичок в око не зміг продовжити зустріч з Бадером. Свого часу цей негабаритний спортсмен збирав скальпи таких хлопців, як Олександр Волков і Мірко «Кро Коп», а тепер, наблизившись до межі пенсійного спортивного віку, спробує сісти на трон Bellator.

Сильні сторони

Довгі роки в кікбоксингу, кендо, карате та інших ударних дисциплінах дозволили Чейку відточити свою ударну техніку, яка залишається небезпечною зброєю як з будь-якої дистанції на ногах, так і в клінчах. При цьому він зберіг ударну силу і, незважаючи на малу кількість нанесених ударів, точно наносить їх, влучаючи в ціль.

Більше половини своїх ударів Конго б'є по ногах і тілу, через що його зв'язки важко читати, і часто спортсмени перекривають ребра, не помічаючи коротких швидких гачків парижанина.

Безсумнівно, з хлопцями, які мають базу в греплінгу та боротьбі, цей спортсмен не зможе змагатися на землі. Проте з барабанщиками він розбирається як за допомогою трюків (за свою кар'єру 4 рази виграв подачами), так і за допомогою ґрунту та паунду. Та й захищатися він там цілком вміє - досвід дає можливість контролювати будь-яку ситуацію, мінімізуючи шкоду.

Слабкі сторони

Не можна сказати, що за останні роки Чейк сильно сповільнився і його стиль бою якось змінився. Він завжди був обережним, неквапливим, але агресивність і вміння йти на ворога, не чекаючи його активних дій, кудись випарувалися. Іноді він міг легко уникнути закритих судових рішень, хоча тоді просадки витривалості були б неминучі.

Повертаючись до пасивності, зазначимо, що помітна повільність в діях іноді не грає на руку Конго, оскільки він дозволяє опозиції підійти занадто близько і не встигає захистити свої ноги від захоплення перед тейкдауном. До того ж ніхто не сумнівається, що 5 турів, а що там – 3 тури, у високому темпі під тиском він точно не витягне. І все-таки вік відіграє величезну роль у професійному спорті.

Поточна форма і готовність бійця

Через 10 днів після майбутнього титульного бою Чейку виповниться 47 років. З нинішніх популярних бійців він єдиний виступає в такі почесні роки. Однак це не завадило йому здобути 9 перемог у 10 екстремальних поєдинках, якщо не брати до уваги невдалий бій з Райаном. Сергія Харитонова минулого літа затримала удушення, перед цим у Мінакова взяли реванш, а Тім Джонсон повністю нокаутував за 68 секунд. Хоча в помсту він також виграв француза, ледве забравши важливе очко в свою скарбничку. Простіше кажучи, він готовий впоратися з нинішнім протистоянням від Bellator, за винятком еліти важкої ваги, лише значні просадки функціональності поступово віддаляють його від успішної кар’єри.

Порівняльний аналіз

Одразу звернемося до антропометрії та габаритів: претендентка не тільки на 5 см вище Бадера, але й випереджує за вагою (1-2 кг), а розмахом рук – вражаючими 20 см. а це вже 8 років, відколи Райан банальний швидше на все реагує, він вибуховіший і генерує більше енергії під час зустрічі. Крім того, чемпіон має хорошу витривалість, тому він може переграти свого довгового суперника виключно за рахунок свіжості та молодості.

Все, що стосується позиції, теоретично належить Чейку, який і точніше б’є, і перебуває на іншому рівні з точки зору технічної різноманітності. Тільки тепер його пристрасть до роботи як номер два, невдала тактика очікування, а також постійне бажання притулитися до сітки, щоб легше захищатися від тейкдаунів, позбавляють його оперативного простору для розмаху та контролю дистанції. Завдяки цьому Райану буде легше знаходити момент для атак і передачі, що, власне, і вдало в їхньому першому бою.

Цілком очікувано, що з упертим французом, який багато років не змінював стиль бою, придумувати щось нове не доводиться. Пориви, удари ногами, а також робота на землі та паунді, з таким планом, більш жорсткий і досвідчений борець Бейдера зможе не тільки взяти раунди, але й виграти цей поєдинок технічним нокаутом. Чи можна скинути чемпіона? Так, але для цього абітурієнту доведеться, як мінімум, розробити зовсім інший план гри, і вирішити проблему зі своїм віковим консерватизмом – почати ризикувати.

Прогноз на бій Райана Бейдера проти Чеіка Конго

Очікуйте, що картина бою сильно зміниться, навіть теоретично. Так, це важковаговик, Бадер пробитий, але у нього занадто багато варіантів у бою, щоб нерозумно налаштувати себе на удари, намагаючись перевершити Чайка. Останній знову буде робити ставку на контратаки і Райан почне битися, можливо, не відразу, але до цього точно дійде. Базовий нападник йому не підходить в партері, тому після серії клінчів втомлений французький представник впаде в колапс і виживе в кожному наступному раунді, перетинаючись від граду ударів «Дарта». У ближньому бою, особливо на старті, він має перевагу, як і на дальній дистанції, за винятком того, що американець ніколи не дотримується певної відстані до цілі, а постійно перебуває в русі. Єдиний висновок, який ми можемо зробити з усього цього, це те, що з 70: Завантажте 1xbet на свій телефон і зробіть ставку на фаворита!

Прогноз: переможе Райан Бейдер.

Та ж новина

Додати коментар

Залиште коментар для зворотного зв'язку

reload, if the code cannot be seen

Коментарі 0