Рух до середнього у ставках на спорт

Як показує практика, у ставках добре працює закон збереження енергії. Якщо в одному місці витрачається більше, в іншому менше. Це стосується і спорту. Якщо команда виклала все найкраще в певній частині сезону, то в майбутньому обов’язково почнеться спад. Іншими словами, почнеться регресія до середнього. Що це таке і як ним користуватися під час ставок у букмекерських конторах, розглянемо в рамках огляду.

Зв'язок потенційних і середніх показників

Кожен клуб і спортсмен має певний потенціал, який визначає його рівень продуктивності протягом одного або кількох сезонів. Наприклад, футбольний клуб здатний набрати близько 60 очок. У нього хороший набір виконавців, досвідчений тренер, чудова підтримка з трибун. 60 балів – це його середній показник. Але в першому турі такий клуб набрав 25 очок. Виявляється, у другій половині чемпіонату він зобов’язаний покласти в свою скарбничку 35 очок, тож варто очікувати підвищення якості гри та часті позитивні результати.

У будь-якому виді спорту багато таких ситуацій. Багато команд добре починають, але потім уповільнюють темп гри. Чому? Не вистачало потенціалу, щоб потужно виступати протягом сезону. Часто буває ситуація, коли команда невдало починала, а потім додала. Знову потенціал клубу дозволив нам наростити динаміку, наблизитися до середнього та набрати очки.

Основне завдання гравця - розрахувати потенціал команди (спортсмена), його можливе середнє значення і дочекатися сильного відхилення від нього в одну сторону

Такий підхід дозволить вам робити часті перспективні ставки. Залишилося з’ясувати, як це зробити.


Як розрахувати регресію до середнього?

Давайте розглянемо кілька прикладів.

У чемпіонаті Білорусі з футболу 2020 року стався випадковий випадок, коли після 7-го туру турнірну таблицю очолив «Слуцьк», який набрав 16 очок з 18. Місцеві учасники ставки знали, що цей клуб був серед аутсайдерів ліги і не мав високий потенціал. У Слуцька були серйозні фінансові проблеми: гравцям кілька місяців не виплачували зарплату, була висока загроза банкрутства та зняття з чемпіонату. Такій команді довелося наполегливо боротися за виживання, а не за медалі. Зрозуміло, що на початку сезону було різке відхилення від середнього. А тепер варто подивитися на розташування команди наприкінці чемпіонату.

Слуцьк посів 14 місце, набравши 11 очок у наступних 23 турах. Білоруські букмекери знали потенціал розглянутої команди і розуміли, що після швидкого старту буде сильний спад, що дозволило зробити ставку проти аутсайдера, навантаживши негативний гандикап його суперників. Але фахівці букмекерської контори, побачивши такий жвавий старт клубу в маловідомому чемпіонаті, переоцінили котирування на успіх «Слуцька», що часто давало змогу грати на гроші.

Тепер можна розглянути яскравий приклад з німецької Бундесліги.

Лейпциг завершив перший раунд сезону 2021/22 на 10-му місці з 22 очками з 51. Цей клуб був одним із головних претендентів на медалі чемпіонату, і така низька позиція в турнірній таблиці після 17 туру була сильним відхиленням від його середнє значення. Все це побачило керівництво, запросивши на посаду головного тренера талановитого Тедеско. Варто подивитися, де Лейпциг завершив сезон.

Тедеско вивів команду на четверту позицію, що дозволяє їм грати в Лізі чемпіонів. У 2-му турі клуб набрав 35 очок, часто досягаючи позитивних результатів. Паралельно Лейпциг виграв Кубок Німеччини.
Грамоти в Бундеслізі побачили сильне відхилення Лейпцига від середнього рівня. Вони знали потенціал німецького клубу, і коли почули, що Тедеско запросили на посаду головного керманича, очікували сильнішого виступу у 2-му турі. Це насправді сталося.
Майже в кожному чемпіонаті будь-якого командного виду спорту можна спостерігати, як одна з команд відхиляється від середнього рівня, а потім рухається до нього. Щоб знайти такий рух і почати робити на його основі перспективні ставки, гравець повинен провести копітку аналітичну роботу перед початком сезону - вивчити потенціал кожної команди чемпіонату, зокрема:
  • Результати трансферної кампанії: які гравці пішли, прийшли на заміну;
  • Зміни на тренерському містку;
  • Порядок підготовки команди до чемпіонату: які суперники були суперниками (їх рівень), розіграли тактичні схеми;
  • Фінансовий стан клубу. Часто в міжсезоння або під час турніру клуб потрапляє у важку фінансову кризу. Виникає зворотна ситуація – прийшов багатий спонсор, який дозволив придбати сильних гравців. Все це змінює потенціал команди та її середню вартість.
Надалі потрібно стежити за ходом турніру, шукаючи важливі нюанси.

Нюанси розрахунку

Іноді рух до середнього неможливий з кількох причин.
  • Продаж важливих гравців з метою отримання високого прибутку. Це характерна риса для сильних середняків, які «вистрілили» в один із сезонів і стали одним із лідерів своєї країни. Такий результат підвищує вартість гравців, продаж яких приносить колосальні гроші для клубу, який не входить в топ. Відхід основних гравців без приходу інших сильних гравців знижує потенціал команди. У такій ситуації важко зрозуміти, на що здатний клуб у новому сезоні. Багато очікують на минулорічний результат, але насправді клуб далеко не той;
  • Участь у європейських змаганнях. Іноді середняки пробиваються до єврокубкової зони і наступного сезону виходять у груповий етап. Такому клубу важко нормально виступати на 2 футбольних фронтах. Це не дозволяє правильно оцінити, який результат він здатний продемонструвати в національному чемпіонаті.
Два пункти, про які йшлося вище, з'явилися в рамках «Лілля». Цей французький клуб став чемпіоном країни в сезоні 2020/21. Після цього керівництво клубу продало кількох лідерів, щоб отримати величезний прибуток. Паралельно Лілль взяв участь у груповому етапі Ліги чемпіонів, навіть дійшовши до 1/8 фіналу. Продаж лідерів і участь у європейських змаганнях зіпсували виступ Лілля в національному чемпіонаті, який доги повністю провалили.

Клуб посів 10 місце. Той, хто думав, що після невдалого старту Лілль обов’язково заб’є в майбутньому, мовляв, команда відстає від середнього, помилявся. Такий прорахунок може коштувати частини грошей банку.
Новачки часто вибирають на основі минулорічних результатів команди. Вони побачили, що Лілль став чемпіоном і очікують, що ця футбольна команда знову покаже високий результат у новому сезоні. Але розкриті вище причини не дозволили йому цього зробити. Такий розклад побачили досвідчені букмекери і зробили багатообіцяючі ставки, зігравши проти «Лілля» на боці його суперників. Новачки не змогли розрахувати оновлений потенціал команди та її нове середнє значення, через що втратили гроші.
  • Травми. Необхідно коригувати потенціал команди, враховуючи серйозні травми її основних гравців. Яскравий приклад – англійський Лестер сезону 2021/22. Клуб зіграв погано на 1 колі. Тоді здавалося, що «лисиці» наберуть темп і отримають «свої» очки. Але на старті 2-го кола лідер атак і «душа» команди Варді отримав серйозну травму. Він вийшов на поле в кінці сезону. Ця травма сильно підірвала потенціал команди, що вплинуло на виступ «Лестера», який так і не отримав «своїх» очок.
Варто поглянути на інше зображення.

Після того, як Варді відновився після травми і почав забивати голи, Лестер набрав 10 очок в останніх чотирьох іграх. Але було вже пізно.
  • Активної кампанії передачі не було. Клуб досяг високого результату, і керівництво вирішило зберегти базу в цілості, не набуваючи нових гравців. Це груба помилка. Є таке поняття, як «свіжа кров». Новачки посилюють конкуренцію, старі гравці знову змушені боротися за місце на базі. Така боротьба змушує спортсменів викластися на всі 200%, що підтримує високий рівень гри всієї команди. Якщо припливу «свіжої крові» не відбувалося, гравці розслабляються, що знижує його реальний потенціал. При такому підході клуб показує найгірші результати в порівнянні з попереднім сезоном. Топові команди часто наступають на такі «граблі», коли їх керівництво хоче заощадити, але в результаті втрачає ще більше.
За всіма цими нюансами необхідно стежити і, враховуючи їх, коригувати стратегію ставок.

Підводячи підсумки

Стратегія «перехід до середнього» є перспективною в довгостроковій перспективі. Коли зрозуміло, що клуб явно сповільниться або сильно додасть, можна робити багатообіцяючі ставки на основі такого передбачення. Зрозуміло, що не всі ставки будуть вигідними. Але вигравати будуть частіше і в сумі виведуть в плюс. Але необхідно враховувати, що успіх розкритої теорії залежить від якості аналітичної роботи, проведеної перед початком сезону та під час нього. Завантажте 1xbet на свій телефон і зробіть ставку на фаворита!

Та ж новина

Додати коментар

Залиште коментар для зворотного зв'язку

reload, if the code cannot be seen

Коментарі 0